تست فلزیاب یکی از موارد مهم در خصوص خرید فلزیاب میباشد. حق طبیعی مشتری است که بخواهد قبل از آن که دستگاهی را خریداری کند، تست کند و از با کیفیت بودن آن مطمئن شود. زیرا در بازار فلزیاب کلاه برداری بسیار زیاد شده است و به هر فروشنده ای نمیشه اعتماد کرد. در این مقاله به شما بهترین روش تست فلزیاب و گنج یاب را آموزش میدهیم تا موقع خرید فلزیاب با ترفند های پوچ شما را گول نزنند.

 

تست فلزیاب

 

اول از همه به این سوالات پر تکرار که از ما پرسیده اند پاسخ میدهیم:

1-آیا شما دستگاه ها را در داخل شرکت تست می کنید؟
پاسخ: خیر به هیچ عنوان،دستگاه ها باید در سخت ترین شرایط ممکن تست شوند

2-چرا با وجود اینکه فروشنده دستگاه را در خاک و صخره یکدست و یکپارچه تست و تحویل می دهد ولی بازهم ما در زمین خودمان نتیجه ای نمی گیریم؟
پاسخ: پاسخ این سوال بسیار طولانی است و باعث رنجش برخی از فروشندگان فلزیاب خواهد شد با این حال برای کاهش کلاهبرداری در زمینه فلزیاب، در ادامه بطور کامل توضیح خواهیم داد

3-آیا بهترین و کامل ترین روش تست فلزیاب، تست در خاک و صخره می باشد؟
پاسخ: خیر اصلا، توضحیات تکمیلی در ادامه مطلب

4-اگر دستگاه فلزیاب را در هوای آزاد تست کنیم ،می توانیم از کارایی آن در زمین مطمئن باشیم؟
پاسخ: خیر، بسیاری از دستگاه ها در هوای آزاد عمق بالایی دارند

5-میزان متراژ دستگاه فلزیاب در هوای آزاد و خاک و صخره چقدر است؟
پاسخ: بستگی به نوع دستگاه و تعداد لایه های خاک و زمین دارد

 

در ایران شرکت های کمی است که تست فلزیاب را به بهترین روش انجام دهند، و تحویل مشتری بدهند. مثلا بعضی از فروشنده ها دستگاهی که در زمین هیچ کارایی ندارد و با تست در خاک و صخره و سنگ تحویل مشتری میدهند و خریدار هم غافل از ناکار آمد بودن دستگاه در زمین و دلخوش به حرفای فروشنده برای یافتن گنج و دفینه به کوه و بیابان میرود. شرکت آلفا الکترونیک تمامی دستگاه ها را در 10 لایه از خاک تست میکند و در صورت رضایت، به مشتری تحویل میدهد.

 

تیم آلفا الکترونیک دستگاهی که به قیمت 3 میلیون تومان با عمق 3 متر فروخته می شود و دستگاهی که به قیمت 20 میلیون تومان با عمق 3 متر فروخته می شود را با هم مقایسه و در شرایط مختلف تست می کنیم.

 

تست فلزیاب در خاک و صخره

 

اولین تست ما در صخره است که هر دو دستگاه 3 و 20 میلیون تومانی نفوذ می کنند

دومین تست نیز در خاک و سنگ می باشد که باز هم هر دو دستگاه نفوذ می کنند.

سوالی که اینجا پیش می اید این است که چرا با وجود هزینه اضافی و چند برابری دستگاه گرانتر همانند دستگاه ارزانتر کارایی ارائه می دهد در حالی که می توانستیم همان دستگاه 3 میلیون تومانی را بخریم؟  آیا این دو با هم تفاوتی ندارند؟؟

در جواب این سوال باید بگوییم که اینگونه نیست. فرق دستگاه با حذف ذرات بالا و حذف ذرات پایین در تست مشخص می شود.

 

به جدول زیر که عمق نفوذ دستگاه 3 میلیونی با حذف ذرات خیلی پایین را نشان می دهد دقت کنید:

 

بهترین نوع تست فلزیاب

 

 

همانطور که مشاهده می کنید دستگاهی که دارای عمق 3 متر در صخره و خاک است در جایی که چندین لایه مختلف وجو دارد فقط 40 سانتی متر کارایی دارد ولی دستگاهی که دارای حذف ذرات و کیفیت بالایی است به راحتی نفوذ می کند و دقیقا همان 3 متر را بدون در نظر گرفتن چندین لایه مختلف نفوذ می کند

 

دلیل این امر این است که دستگاه ارزان قیمت در صخره که کلا یک لایه است ،به راحتی نفوذ می کند ولی هر چه تعداد لایه ها بیشتر می شود قدرت نفوذ پالس لایه اول به علت تغییر شرایط کمتر و کمتر شده و از یک حدی به بعد دیگر نمی تواند نفوذ کند.اینگونه می شود که قدرت نفوذ دستگاهی که 30 متر بود به 40 سانتی متر کاهش می یابد.

 

توجه داشته باشید که هر دستگاه زیر 10 میلیون تومان به راحتی می تواند از صخره و خاک و سنگ که فقط از یک یا دو لایه تشکیل شده اند ، نفوذ کند ولی در مناطق باستانی یا به عبارتی 90 درصد محل هایی که فلزی در هزاران سال پیش زیر خاک مدفون شده است و چندین لایه از مواد مختلف روی آن قرار گرفته است ،هیچ حرفی برای گفتن ندارد !!!

اگر به مطالب باستان شناسی و گنج یابی علاقه دارید پیج فلزیاب تهران کاوش را در اینستاگرام دنبال کنید.

لطفا در قسمت پایین نظرات خود را در مورد این مطلب ارسال کنید

باتشکر

0/5 (0 دیدگاه)