بهترین دستگاه گنج یاب چه دستگاهی است؟ چه تفکیکی دارد؟ چقدر عمق میزند؟ این سوالات برخی از رایج ترین سوال هایی هستند که تمام کاربران به دنبال جواب آن هستند. اگر قصد خرید فلزیاب را دارید حتما این مقاله را با دقت بخوانید تا از شر کلاه برداران در امان باشید و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید. در این نوشته تمامی ویژگی هایی که یک گنج یاب حرفه ای باید داشته باشد را لیست کردیم.

بهترین دستگاه گنج یاب

15 ویژگی بهترین دستگاه گنج یاب

 1. عمق نفوذ حداقل 3 متر داشته باشد.
 2. نشانگر متراژ داشته باشد.
 3. سبک و کم حجم باشد.
 4. فلریاب خوب باید تغییر فرکانس داشته باشد. برخی از همکاران محترم تاکید می کنند باید فرکانس پایین باشند ولی درست نیست!؟ زیرا در جاهایی که خاک نرم دارد برای عمق زنی بیشتر فلزیاب باید فرکانس بالا باشد و در جاهایی مانند صخره ، ساروج باید فرکانس دستگاه کم باشد تا امواج از مانع راحت عبور کنند.
 5. تفکیک حداقل 50% داشته باشد.
 6. حذف ذرات داشته باشد.
 7. از دستگاه هایی که قیمت زیر 40 میلیون دارند دوری کنید
 8. دستگاهی خریداری کنید که امتحان خود را پس داده مانند PI – VLF و …
 9. تصویری بودن دستگاه ربطی به عملکرد و عمق زنی دستگاه ندارد.
 10. حساسیت: این میزان قدرت سیگنال فلزیاب را کنترل می‌کند. یک تنظیمات حساس‌تر به شما امکان می‌دهد اشیاء کوچک‌تر یا عمیق‌تر را پیدا کنید، اما همچنین می‌تواند باعث ایجاد سیگنال‌های کاذب شود.
 11. وزن دستگاه: شما باید فلزیابی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید و برای مدت طولانی حمل کنید.
 12. فلزیاب باید دارای کنترل‌های ساده و قابل فهمی باشد. اگر مبتدی هستید، ممکن است بخواهید فلزیابی را با ویژگی‌های خودکار بیشتر انتخاب کنید.
 13. نمایشگر: نمایشگر می‌تواند اطلاعات مختلفی مانند شناسه هدف، عمق و قدرت سیگنال را به شما نشان دهد.
 14. هدفون: استفاده از هدفون می‌تواند به شما کمک کند تا سیگنال‌های فلزیاب را به وضوح بشنوید، به خصوص در محیط‌های پر سر و صدا.
 15. بعضی از شرکت ها از قضیه گاز طلا سوء استفاده کرده و میگویند متراژ فلزیاب برای جنس کهنه 5 برابر می شود باور نکنید !! حداکثر 2 برابر می شود.

 

موارد مهم دیگر در مورد بهترین طلایاب ها

۱. دقت بالا: دستگاه‌های گنج یاب پیشرفته معمولاً دارای دقت بالایی هستند که به شما کمک می‌کند تا مواد فلزی را با دقت بیشتری شناسایی کنید.

۲. عمق شناسایی: برخی دستگاه‌های گنج یاب قادرند تا عمق عملکرد خود را به شما نشان دهند، که این ویژگی بسیار مهم است زیرا به شما کمک می‌کند تا بفهمید مواد فلزی در چه عمقی زیر زمین قرار دارند.

۳. قابلیت تنظیمات: دستگاه‌های گنجیاب معمولاً دارای تنظیمات مختلفی هستند که به کاربر امکان انتخاب حساسیت مورد نیاز برای شناسایی اجسام فلزی را می‌دهد.

۴. سبک و قابل حمل: برخی از دستگاه‌های گنج یاب طراحی شده‌اند تا سبک و قابل حمل باشند که این ویژگی آنها را برای استفاده در مکان‌های مختلف و دسترسی آسان تر می‌کند.

۵. قابلیت تشخیص انواع مواد: برخی از دستگاه‌های پیشرفته گنج یاب قابلیت تشخیص انواع مواد فلزی مختلف را دارند که این ویژگی می‌تواند به شما کمک کند تا نوع دقیق مواد فلزی را تشخیص دهید.

اگر بخواهیم یک نمونه از بهترین دستگاه گنج یاب ها مثال بزنیم، بی شک دستگاه فلزیاب Alpha SX9000 PRO میباشد. SX9000 PRO حاصل تلاش های بی وقفه ی گروه تحقیق و توسعه شرکت آلفا الکترونیک و چندین طراح مطرح و برجسته بین المللی در زمینه فلزیاب می باشد. این دستگاه در دو مدل معمولی و پرو عرضه می شود که در در مدل پرو ، شعاع زن و حفره زن LEADER X6 نیز به پکیج این دستگاه اضافه می شود. به جرأت می توان گفت که ترکیب این دو دستگاه کاملا نیازهای یک کاوشگر حرفه ای را برطرف می کند و در هر نوع زمینی بهترین کارایی را ارائه می کند. یکی دیگر از ویژگی هایی که دارد و باعث شده است عنوان بهترین گنج یاب را بگیرد، سازگاری با خاک ایران است. شما در هر شهر ایران که هستید با خیال راحت از این فلزیاب میتوانید استفاده کنید.

فلزیاب Alpha SX9000 PRO

0/5 (0 دیدگاه)