اگر به دنبال ساخت فلزیاب با روش آسان هستید این مطلب مخصوص شماست! همانطور که میدانید ساخت فلزیاب های مرسوم هم نیاز به کیت های مخصوص و هم دانش عمیقی از الکترونیک دارد. در این مقاله به شما یاد میدهیم که چگونه یک فلزیاب ساده بسازید. در ادامه با ما باشید که روش های بسیار کاربردی را توضیح داده ایم.

روش اول

استفاده از یک رادیو و یک ماشین حساب برای ساخت فلزیاب

مرحله اول ساخت فلزیاب: موج رادیو را بر روی امواج AM و بالاترین فرکانس تنظیم کنید

 

ساخت فلزیاب و طلایاب

 

مطمئن شوید رادیو روی ایستگاه رادیویی خاصی تنظیم نشده باشه. در این حالت باید بتوانید به وضوح و با ثبات تن استاتیک رو بشنوید. این به شما اجازه میدهد در صورت تغییر تن صدا در اثر مواجه شدن با شی فلزی، تشخیص بدهید.

 

مرحله دوم ساخت یک فلزیاب ساده

مرحله دوم – سرهم کردن دستگاه ها
ماشین حساب خودتون رو روشن کنید. دو دستگاه رو به صورت پشت به پشت به هم بجسبونید. وقتی به حال پایدار رسیدید تن صدا حذف میشه. اگه صدا حذف نشد زاویه بین دو دستگاه رو تغییر بدید تا صدا از بین برود.

 

ساخت فلزیاب و طلایاب

مرحله سوم – دستگاه ها رو با چسب به هم بچسبونید

ساخت فلزیاب و طلایاب

 

وقتی تن صدای رادیو به حد مطلوبی رسید دو دستگاه رو به هم بچسبونید. اگه زاویه دستگاه ها زیاده با یک کارتون فاصله بین شون پرکنید.

مرحله چهارم – دستگاه ها رو به یک میله بچسبونید

ساخت فلزیاب

 

یه دسته جارو یا هر چی که میله ای که جنس غیر فلزی داشته باشه می تونه برای این کار مناسب باشه. با چسب نواری میله رو به دستگاه ها بچسبونید و از محکم شدنش مطمئن بشید.

 

مرحله پنجم – دستگاه تون رو تست کنید
اول با قرار دادن یه قاشق از کار کردن دستگاه طلایاب خود مطمئن بشید. دستگاه رو دور قاشق بچرخونید و تغییر تن صدای رادیو رو چک کنید. از دستگاه تون لذت ببرید.

 

ساخت طلایاب

روش دوم

تبدیل تلفن همراه به یک فلزیاب!

مرحله اول – یک اپلیکیشن فلزیاب یا همان فلزیاب گوشی دانلود کنید.

تلفن همراه هوشمند یه وسیله الکترونیکی هست که می تواند میدان مغناطیسی ایجاد کند. نرم افزارهایی وجود داره که به شما این اجازه رو میده که از این میدان مغناطیسی استفاده کنید. در لینک زیر میتوانید چند نوع فلزیاب اندروید کاربردی را ببینید و با توجه به نیاز خود دانلود کنید.

این نرم افزار رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید و روی گوشی نصب کنید.

 دانلود فلزیاب گوشی 

برنامه فلزیاب اندروید

 

مرحله دوم – تلفن همراه خود را نزدیک یک جسم فلزی کنید

به میزان تغییر میدان مغناطیسی نگاه کنید
وقتی نرم افزار را دانلود کردید وارد برنامه شوید و تلفن همراهتون رو نزدیک یک جسم فلز کنید. نرم افزار فلزیاب با استفاده تغییر میدان مغناطیسی تلفن همراه شما کار میکنه. با تغییر میدان نرم افزار میدان ایجاد شده را شناسایی میکند و به شما گزارش میدهد.

فلزیاب گوشی

روش سوم 

ساخت طلایاب با سر هم کردن کیت فلزیاب

مرحله اول دستگاه رو سرهم کنید

طلایاب گوشی

 

شما می تونید یه کیت فلزیاب بخرید که بعضیاشون میله و لوپ فلزیاب هم دارن. طبق دستورالعمل دستگاه رو سر هم کنید.

مرحه دوم – مدار ها رو لحیم کاری کنید.

ساخت گنج یاب

 

جعبه کنترل مدار هایی دارد که باید لحیم کاری شود البته این کار نیاز به کمی تخصص و دقت لازم دارد. اگه تا حالا لحیم کاری نکردید میتونید از یه شخص ماهر کمک بگیرید.

مرحله سوم – تست دستگاه فلزیاب

ساخت فلزیاب و طلایاب

 

وقتی دستگاه تون رو سر هم کردید باید تستش کنید. انواع فلزهای مختلف رو کف اتاق بریزید و لوپ رو دور فلزها بچرخونید. اگه لوپ فلزها رو تشخیص داد میتونید دستگاه رو بیرون ببرید و ازش استفاده کنید.

 

ساخت فلزیاب

5/5 (1 دیدگاه)