فلزیاب دستی یک وسیله ای است که برای اقدامات امنیتی مانند جستجوی افراد و وسایل آن ها در مکان های عمومی استفاده میشود. با کمک حسگر هنگام برخورد با فلزات سیگنال می دهند این سیگنال میتواند شنیداری، لرزشی و یا پخش کردن یک نور باشد. به این ترتیب می توانید اقدامات امنیتی داخلی را انجام دهید. این دستگاه ها در بسیاری از بخش ها مانند بخش خصوصی، فرودگاه ها و موسسات دولتی قابل استفاده هستند.

فلزیاب دستی

 

 اگر شما هم میخواهید در مورد فلزیاب گوشی بیشتر بدانید و روی گوشی خود دانلود کنید روی لینک کلیک کنید. 

 

فلزیاب امنیتی یا پین پوینتر

فلزیاب های دستی به دلیل ساختار مقاومی که دارند بسیار بادوام هستند و برای جستجوی هدفمند گنج به ویژه برای فلزات گرانبها با اندازه کوچک مانند سکه ها و قطعات کوچک طلا، مس و نقره استفاده می شود. فلزیاب دستی قادر به کشف در صخره های عمیق، ساحل و جستجوی فلزات گرانبها در زیر آب است. فلزیاب دستی دسترسی آسان به مناطقی را که فلزیاب ها نمی توانند وارد شوند یا استفاده از آنها دشوار است را فراهم می کند.

در سال های اخیر، این دسته فلزیاب ها مورد علاقه جویندگان گنج قرار گرفته است. اکثرا دارای چراغ LED هستند که کاربران میتوانند از این موقع تاریک شدن هوا استفاده کنند و هنگامی که فلز تشخیص داده می شود، با صدا، لرزش یا هر دو صدا و لرزش هشدار می دهد. و اگر به مدت 5 دقیقه از دستگاه استفاده نکنید، ابتدا یک هشدار می دهد و سپس برای صرفه جویی در مصرف انرژی خاموش می شود. سرک های مختلفی دارد و در هنگام شناسایی فلز از این ویژگی برای حفاری زمین استفاده می شود. با باتری لیتیومی قابل شارژ کار می کند و اندازه میله آشکارساز قابل تنظیم است.

ویژگی های فلزیاب دستی

مهم ترین ویژگی آشکارسازهای دستی اشاره گر، فاصله و ویژگی های حساسیت آنها است. یکی از سوالات متداول در مورد ردیاب های اشاره گر این است که دتکتور دستی به چند متر می تواند برسد. فاصله تشخیص بسته به اندازه محصول مورد نظر متفاوت است. می تواند یک فلز گرانبها به اندازه یک سکه را از فاصله 10 سانتی متری تشخیص دهد، می تواند یک هدف فلزی گرانبها بزرگتر از اندازه این سکه را از فاصله تقریباً 35 تا 40 سانتی متر شناسایی کند. آشکارسازهای دستی فاصله کششی بر حسب متر ندارند و برای مواد کوچکتر در فاصله نزدیک توسعه یافته اند. هنگام انتخاب پین پوینت ها باید این ویژگی را در نظر گرفت.

فلزیاب های دستی دستگاه های کاربردی و به راحتی قابل حمل هستند. برای این ردیاب های دستی که عمق کاوش حداکثر به 40 سانتی متر می رسند، مارک های قابل اعتماد ترجیح داده می شود. مدل های زیادی از ردیاب های اشاره گر وجود دارد و دارای ویژگی های بسیاری است. از ویژگی‌های مهم فلزیاب دستی کوچک می‌توان به بالانس خودکار و دستی زمین، قابلیت کار با کویل‌های جستجوی مختلف، محصولات با باتری یا باتری‌های قابل شارژ، سیستم‌های هشدار صوتی و لرزش و قابلیت کار در اعماق مختلف اشاره کرد.

فلزیاب امنیتی

 

مناطق قابل استفاده از این دستگاه ها

ردیاب های دستی در پست های بازرسی در فرودگاه ها، مدارس، دادگاه ها، ایستگاه های پلیس، هتل ها، موسسات عمومی، بیمارستان ها، مراکز خرید، موسسات خصوصی و دولتی، مراکز نظامی، مراکز ورزشی و بسیاری از مناطق دیگر استفاده می شود. همانطور که مشاهده می شود، آشکارساز دستی که ایمنی و امنیت منطقه ای که در آن قرار دارد را تضمین می کند، یک سیستم بسیار سودمند و کاربردی است. بدیهی است که دستگاهی که برای پرسنل امنیتی بسیار سودمند و کاربردی است، مزایای بسیاری دارد.  این فلزیاب های دستی اغلب همراه با فلزیاب های عبوری در درب استفاده می شوند. ردیاب دستی برای اسکن شخص به عنوان یک بررسی امنیتی دیگر هنگام فعال شدن زنگ ردیاب درب استفاده می شود.

دیگر کاربردهای فلزیاب دستی عبارتند از:

 • نگهبانی درب کلوپ های شبانه
 • امنیت در استادیوم فوتبال یا سایر رویدادهای ورزشی.
 • امنیت در جشنواره های موسیقی و رویدادهای دیگر.
 • مدارس، کالج‌ها، مقامات محلی و مشاغلی که پیشگیری از جرم با چاقو در اولویت است.
 • اسکن بدن برای یافتن اقلام فلزی پس از عبور از زنگ قوس فلزیاب.

 

فروش و قیمت فلزیاب دستی ارزان

با توجه به امکانات منحصر به فرد فلزیاب دستی، روز به روز جایگاه خود را در بخش و در زمینه امنیت حفظ کرده و تلاش می کند تا جلوتر نیز برود. با اینحال کاربرد های فراوانی که دارد قیمت آن ها به نسبت ارزان تر از  دستگاه نقطه زن ها است. قیمت فلزیاب کوچک و قوی بسته به عوامل مختلفی ممکن است متفاوت باشد و به طور کلی با توجه به ویژگی‌ها، برند و کاربرد مورد نظر دستگاه تعیین می‌شود.

برخی از عوامل موثر بر قیمت این دستگاه ها ممکن است عبارتند از:

حساسیت و سطح عملکرد: آشکارسازهای با حساسیت بالاتر معمولاً می توانند گران تر باشند. اگر می خواهید نتایج حساس و قابل اعتمادی به دست آورید، انتخاب آشکارساز با چنین ویژگی هایی مهم است.

برند و کیفیت: برندهای معروف اغلب با قیمت های بالاتری عرضه می شوند، اما تمایل دارند محصولات با کیفیت و قابل اعتماد ارائه دهند. انتخاب یک محصول از یک نام تجاری قابل اعتماد به جای جایگزین های ارزان ممکن است در دراز مدت نتایج بهتری به همراه داشته باشد.

 

پین پوینتر دستی

 

ویژگی های اضافی: ویژگی های اضافی مانند ضد آب، حالت های مختلف اسکن، نشانگرهای تشخیص هدف ممکن است بر قیمت تأثیر بگذارد. مهم است که ویژگی هایی را که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارند تعیین کنید و بر اساس آن انتخاب کنید.

سطح حرفه ای: آشکارسازهای طراحی شده برای استفاده افراد سرگرم کننده عموماً مقرون به صرفه تر هستند. با این حال، آشکارسازهای طراحی شده برای برنامه های امنیتی حرفه ای ممکن است ویژگی های پیشرفته تری داشته باشند و ممکن است قیمت بالاتری نیز داشته باشند.

فلزیاب دست ساز قوی

هر دستگاه قوی دارای متریال های با کیفیت زیر نظر کارشناسان و در کمپانی های بزرگ ساخته شده اند. بله مدارات عجیب و غریب و پیشرفته ای ندارند ولی در هر رشته ای باید متخصصان باشد. با این حال آموزش هایی هم به صورت ویدئویی در یوتوب و هم تصویری در اینترنت وجود دارد که میخواهد به شما چگونگی ساخت فلزیاب را نشان دهد.

 

فلزیاب کوچک دستی

 

چگونه از آشکارساز دستی استفاده کنیم؟

ردیاب دستی مورد استفاده در مراکز خرید، موسسات خصوصی و عمومی، مناطق نظامی، فرودگاه ها و بسیاری از مکان های دیگر یک وسیله امنیتی بسیار سودمند است. این دستگاه که توسط بسیاری از نگهبانان استفاده می شود، تمام عناصر فلزی را تشخیص می دهد. کیسه ها، چمدان ها، کیسه های پلاستیکی، افراد، به طور خلاصه، هر چیزی و هر کسی را می توان با استفاده از یک آشکارساز دستی جستجو کرد. خوب، سوالی برای کسانی که میخواهند گنج یابی را شروع کنند و اطلاعاتی از آن ندارند، پیش می آید، این است که چگونه از یک آشکارساز دستی استفاده کنیم؟

آشکارساز دستی به موازات یک کیسه یا شخص نگه داشته می شود. باید در فاصله 2.5 سانتی متری یا 7.5 سانتی متری از ناحیه مورد بررسی قرار گیرد. بر این اساس، آشکارساز دستی بسیار سبک و استفاده از آن بسیار ساده است. با این حال، اگرچه ساده است، اما بهتر است که ابتدا آن را یاد بگیرید و طبق دفترچه راهنمای کاربر از آن استفاده کنید.

آشکارسازهای دستی بسته به نوع آنها به روش های مختلفی استفاده می شوند. هنگام بررسی هایی که توسط پرسنل امنیتی برای جستجوی اشیاء فلزی انجام می شود، باید در نزدیکی بدنه استفاده شود. نتایج با استفاده از ابزارهای مورد استفاده توسط جویندگان گنج در جستجوی فلز، طلا، نقره و سکه، روی زمین یا در آب در فاصله معینی به دست می آید. هنگامی که آشکارساز دستی یک جسم فلزی را در حین جستجو پیدا می کند، میدان مغناطیسی را در صورت وجود خاموش می کند و با صدا، لرزش یا هر دو هشدار می دهد. هیچ تشعشعی وجود ندارد.

هنگام استفاده از فلزیاب دستی، مهم است که بدانیم آنها ردیاب های حرکتی هستند، به این معنی که در صورت ثابت نگه داشتن زنگ هشدار نخواهند داد. اپراتور باید اسکنر را روی جسم فلزی حرکت دهد تا آن را تشخیص دهد. میدان الکترومغناطیسی، که میدان های الکترومغناطیسی بیشتری را در اطراف اجسام فلزی پنهان القا می کند. بنابراین، اگر دستگاه ثابت باشد، اجسام فلزی پنهان باعث ایجاد میدان الکترومغناطیسی بیشتر نمی شوند.

توجه به این نکته ضروری است که اسکن افراد با استفاده از آشکارساز دستی نیازی به تماس بدنی ندارد. از آنجایی که فلزیاب از قسمت بیرونی لباس فرد نزدیک به بدن عبور می کند اما به آنها دست نمی زند، اپراتور به هیچ وجه نیازی به لمس جسم ندارد.

تفاوت فلزیاب دستی با دستگاه های X-RAY

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های X-Ray که تفاوت زیادی با آشکارسازهای دستی دارند نیز به وجود آمدند. دستگاه های اشعه ایکس و پین پوینت ها دستگاه های بسیار متفاوتی هستند.ردیاب دستی یک دستگاه کوچک و سبک است، دستگاه اشعه ایکس بسیار بزرگ و سنگین است. دستگاه اشعه ایکس تنها دارای یک مکان مشخص است. تفاوت هایی مانند این بین آشکارساز دستی و دستگاه اشعه ایکس وجود دارد. در نتیجه، آشکارساز دستی، به طور خلاصه، یک دستگاه حسگر فلزیاب است. دستگاه های ایکس ری دستگاه هایی هستند که تمام اقلام موجود در کیف یا چمدان را با جزئیات بررسی می کنند.

 

تفاوت فلزیاب دستی با دستگاه X-RAY

 

ردیاب دستی چگونه کار می کند؟

فلزیاب ها از میدان های الکترومغناطیسی برای تشخیص فعال وجود اجسام فلزی استفاده می کنند. آشکارساز دستی دارای دو مرحله است. یک سیم پیچ فرستنده که میدان الکترومغناطیسی را ایجاد می کند و یک سیم پیچ گیرنده که الکترومغناطیس را تشخیص می دهد. یک میدان الکترومغناطیسی در اطراف سیم پیچ فرستنده ایجاد می شود که تا حدود 20 سانتی متر از آشکارساز دستی گسترش می یابد. هنگامی که پرسنل شما را با یک آشکارساز دستی جستجو می کنند، اگر یک جسم فلزی به میدان الکترومغناطیسی تولید شده بیفتد، میدان الکترومغناطیسی دیگری در اطراف جسم فلزی پنهان هشدار داده می شود. این میدان الکترومغناطیسی جدید توسط سیم پیچ دریافت کننده شناسایی می شود که یک هشدار برای اپراتور ایجاد می کند. فلزیاب های دستی امنیتی با کیفیت بالا انواع نشانگرهای هشدار از جمله LED های بصری، آلارم های صوتی قابل انتخاب و لرزش را ارائه می دهند. بهترین آشکارسازهای دستی خود کالیبره می شوند و نیاز به تنظیمات منظم حساسیت را از بین می برند. آنها سبک وزن هستند، طراحی ارگونومیک دارند و یک باتری استاندارد 9 ولت تقریباً 80 ساعت کار مداوم را ارائه می دهد.

آیا می توان از PinPointers ها در زیر آب استفاده کرد؟

برخی از PinPointer در برابر آب مقاوم هستند و می توانند در شرایط مرطوب یا گودال ها کار کنند. با این حال، همه نشانه‌های ضد آب یکسان ساخته نمی‌شوند. در برخی، فقط نوک آن است که در برابر آب مقاوم است. هر نقطه‌ای که برای ضدآب طراحی شده است، حداکثر عمقی را که می‌توان در آن غوطه‌ور کرد، مشخص می‌کند. برخی تا 3 فوت و برخی دیگر 10 فوت نشان می‌دهند. و برخی حتی تا عمق 100 فوتی، اما اکثریت سنجنده های دستی برای استفاده در آب های کم عمق و نه در اعماق دریا ضد آب هستند.

فلزیاب دستی دیجی کالا

در این میان فلزیاب دستی دیجی کالا و یا کیت فلزیاب دیجی کالا در بازار به چشم میخورد. باید بگوییم که فلزیاب های دیجی کالا دروغی بیش نیست و کارایی فلزیاب ندارند و فقط به عنوان تفریح از آن ها استفاده میشود. بیشتر افراد به دلیل عدم آگاهی و قیمت کم فلزیاب دیجی کالا از این نوع دستگاه ها میخرند و موقع گنج میابی میفهمند که پولشان را هدر داده اند.

 

دسته فلزیاب دستی و دستکش فلزیاب

فلزیاب های دستی برای اسکن سریع و کارآمد بدن برای چاقو، سلاح و اشیاء فلزی پنهان طراحی شده اند. عصای فلزیاب جایگزینی کاربردی و کم هزینه برای ردیاب‌های سبک فرودگاهی ارائه می‌دهند که برای اسکن سریع حجم بالایی از افراد طراحی شده‌اند. فلزیاب های دستی اغلب همراه با فلزیاب های عبوری مورد استفاده قرار می گیرند و اپراتورها را قادر می سازد بدن شخص را اسکن کنند تا دقیقاً محل پنهان شدن اشیاء فلزی را پیدا کنند. کار با آن‌ها بسیار آسان است و برای شناسایی اشیاء فلزی پنهان به یک بار حرکت روی بدن سوژه یا یک کیسه یا ظرف نیاز است.

10 مدل برتر فلزیاب دستی

در این قیسمت میخواهیم به شما 10 ردیاب دستی را از کشور های مختلف را نشان دهیم و در آخر بهترین فلزیاب دستی به مردم ایران را معرفی کنیم. در این لیست انتخاب 10 مدل برتر بر اساس حساسیت، قیمت، قابلیت اطمینان و مناسب بودن برای استفاده دستگاه ها، در نظر گرفته شده است.

1.) فلزیاب Garrett Super Scanner V

این فلزیاب در کشور آمریکا به دست کمپانی بزرگ و بنام گرت Garrett تولید شده است و تقریبا در همه ی کشور های جهان استفاده میشود

ویژگی ها: Garrett Super Scanner V دارای یک منطقه تشخیص بسیار وسیع و طولانی با هر دو آلارم صوتی و لرزشی است. این فلزیاب بسیار قوی و قابل اطمینان ترین فلزیاب دستی در بازار است که می تواند سال ها بدون مشکل مورد استفاده قرار گیرد. به گونه ای طراحی شده است که مقدار زیادی فرسودگی و پارگی را تحمل کند و دارای سطحی از طول عمر است که اکثر رقبا ندارند. اگر بخواهید هشدارها را بطور محتاطانه بشنوید، یک جک هدفون در کنار دستگاه وجود دارد.

 

Super Scanner Hand Hold

حساسیت: از نظر حساسیت می‌توانست از اکثر فلزیاب‌های “فوق العاده حساس” در هنگام جستجوی توده‌های کوچک فلز در جیب هدف پیشی بگیرد. در طول آزمایش توانست سیم کارت را از طریق جیب شلوار جین در نزدیکی تشخیص دهد. این به این معنی است که پول خرد و سایر اقلام کوچک را نیز می‌گیرد که بسته به آنچه به دنبال آن هستید.

خلاصه: گرچه گرانتر از بسیاری از گزینه های دیگر در این لیست است، ولی ارزش پول را دارد. فقط با در دست گرفتن آن، می توانید کیفیت ساخت آن را احساس کنید.  اگر به دنبال یک فلزیاب چوبی امنیتی طولانی مدت و قابل اعتماد با حساسیت بالا هستید، این بهترین گزینه شما خواهد بود.

 

2.) آشکارساز امنیتی Nokta Ultra Scanner

این دستگاه کمی شبیه Super Scanner است اما توسط سازنده معتبر فلزیاب Nokta Makro ترکیه ساخته شده است. از Garrett کوچکتر است و کاملاً محکم نیست، اما مشخصات مهم زیادی دارد.

ویژگی ها: حساسیت قابل تنظیمی دارد که اگر مجبور باشید بین جستجوی چاقو/تفنگ و اقلام کوچک جواهرات مبادله کنید، آن را به یک آشکارساز امنیتی همه کاره تر از Garrett تبدیل می کند. دارای نشانگر میزان باتری است تا شما را در جریان میزان شارژ قرار دهد. همچنین دارای یک نشانگر قدرت سیگنال است که به شما ایده می دهد که جرم فلز نسبت به حساسیت فعلی چقدر است.

 

آشکارساز امنیتی Nokta Ultra Scanner

 

حساسیت: از آنجایی که Nokta Ultra Scanner دارای حساسیت قابل تنظیم است به اندازه Garrett Super Scanner V حساس نیست، اما به اندازه کافی برای تشخیص چاقوها و اشیاء فلزی کوچکتر حساس است.

خلاصه: Nokta Ultra Scanner یک ردیاب امنیتی حرفه ای مناسب با برخی ویژگی های جالب و کیفیت ساخت مناسب است. این طلایاب با قیمت بسیار پایین است که آن را در این لیست قرار می دهد و به یک انتخاب ارزشمند تبدیل می کند.

مشخصات:

 • فرکانس کاری 50 کیلوهرتز
 • فرکانس صوتی 2 کیلوهرتز
 • ولتاژ 6 ولت – 10.5 ولت
 • ابعاد (L x W x CD) 40 x 8.5 x 3 cm (15.7 x 3.3 x 1.2 اینچ)
 • وزن 400 گرم
 • دمای کارکرد -20 درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) تا 60 درجه سانتیگراد (140 درجه فارنهایت)
 • رطوبت 95%
 • سایر ویژگی ها: ویرایشگر عکس و ویدیو، نمایشگر اسناد 9 ولت قلیایی
 • عمر باتری تا 100 ساعت (باتری قلیایی)
 • 18 سال گارانتی

 

3.) فلزیاب EasyNew PD-140

این فلزیاب دستی چینی افراد کمی میشناسند ولی با این حال نسبت به مدل های دیگر وزن و قیمت پایینی دارد برای همین در این لیست قرار میگیرد. دارای درپوش برای ضدآب بودن دارد ولی ضدآب نیست. این دستگاه وزن پایینی نیز دارد در حد یک نوکتا یا گرت نیست ولی توجه مردم باعث شده است یکی از برترین فلزیاب های دستی باشد.

ویژگی‌ها: دستگاه فلزیاب EasyNew PD-140 که شبیه Ceia/Nokta NMS20 آنالوگ است، دارای صفحه‌های پیچشی در پانل کنترل خود است که به شما امکان می‌دهد بین 3 بازه حساسیت حرکت کنید. همچنین یک کلید راکر وجود دارد که به شما امکان می دهد بین هشدارهای صوتی و لرزشی یکی را انتخاب کنید. در حالت کلی دارای امکاناتی برای سفارشی کردن تنظیمات به دلخواه خود است.

 

فلزیاب EasyNew PD-140

 

حساسیت: این ردیاب امنیتی در واقع در تست حساسیت عملکرد بهتری نسبت به Nokta Ultra Scanner داشت، اما نه به خوبی Garrett Super Scanner V. می‌تواند توده‌های کوچک‌تری از فلز را نسبت به بیشتر به دیگر دستگاه ها تشخیص دهد، هرچند به کوچکی Garrett فوق‌الذکر نیست. گزینه‌های حساسیت پایین‌تر به شما امکان می‌دهند کمی عقب‌نشینی کنید و فقط به دنبال چیزهای بزرگ‌تر مانند چاقو و اسلحه باشید.

خلاصه: فلزیاب EasyNew PD-140 گزینه خوبی برای کسانی است که به یک دستگاه ارزان قیمت با حساسیت بالاتر نیاز دارند. کیفیت ساخت آن در حد Garrett یا حتی Nokta نیست، اما به عنوان یک فلزیاب دستی چینی به خوبی ساخته شده است. همچنین عایق رطوبتی دو مدل دیگر را ندارد بنابراین بهتر است در داخل خانه از آن استفاده کنید. حساسیت بالا و قیمت پایین آن، جایگاه خود را در این لیست به ارمغان آورده است.

 

4.) فلزیاب دستی Nokta PulseDive

آشکارساز غواصی پالس دایو از Nokta-Makro یک دستگاه 2 در 1 دستی است. نه تنها تا عمق 200 فوتی کاملاً ضد آب است. با یک چرخش ساده، سیم پیچ اسکوبا را می توان برداشته و با یک سیم پیچ پین پویینتر، کامل با یک پوشش سخت، جایگزین کرد، که آن را برای استفاده در زیر آب و خشکی ایده آل می کند. شما می توانید دو رنگ، مشکی یا زرد را انتخاب کنید و در یک کیف حمل سخت عرضه می شود.

 

فلزیاب دستی Nokta PulseDive

اگر یک غواص مشتاق و شکارچی گنج در زیر آب هستید، حالت غواصی را در PulseDive راحت خواهید یافت. با قفل کردن کلیدها و جلوگیری از تحت فشار قرار دادن آنها در حین غواصی عمیق، اکتشاف زیر آب را آسان تر می کند. ماژول بی سیم داخلی با هدفون های بی سیم Nokta-Makro 2.4GHz سازگار است.

با استفاده از فناوری قدرتمند پالس القایی، می توانید در آب شور یا هر نوع خاکی را تشخیص دهید. PulseDive دارای سه هشدار و نشانگر است، بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که چگونه می خواهید زمانی که هدف خود را پیدا کردید مطلع شوید. بین فقط صدا، فقط لرزش یا صدا و لرزش را انتخاب کنید. همچنین یک نشانگر LED وجود دارد که به شما کمک می کند هدف خود را در محیط های سخت ردیابی کنید و یک چراغ قوه LED نیز وجود دارد تا هرگز چیزی را از دست ندهید.

فلزیاب دستی نوکتا پالس دایو

 

امکانات:

 • فرکانس کاری – 3 کیلوهرتز
 • ضد آب تا 200 فوت
 • 5 سطح حساسیت
 • باتری لیتیوم پلیمری 1650 میلی آمپر ساعتی قابل شارژ
 • انتخاب دو کویل غواصی – 5.5 اینچی و 8 اینچی
 • وزن پینپوینت: 10 اونس، آشکارساز غواصی: 14.8 اونس

مزایا:

 • متعادل و آسان برای استفاده
 • آشکارساز را می توان به راحتی در زیر آب شنید و حس کرد
 • همه چیز مورد نیاز برای شروع در مورد سخت را دارد

 

فلزیاب دستی Nokta PulseDive

 

معایب:

پس از شارژ مجدد باتری مطمئن شوید که درپوش باتری به خوبی محکم شده است وگرنه ضد آب نخواهد بود

لوازم جانبی فلزیاب: محتویات بسته: ردیاب پالس دایو، سیم پیچ قابل تعویض، روکش سیم پیچ قابل تعویض، سیم پیچ اشاره گر قابل تعویض، بدنه پوسته سخت سیم پیچ اشاره گر قابل تعویض، غلاف کمربند، بند امنیتی، مچ بند لاستیکی، روکش محفظه باتری برای استفاده از زمین درپوش محافظ، کابل شارژ USB، دفترچه راهنمای کاربر، کیف حمل سخت

 

5.) ردیاب امنیتی دستی قابل شارژ Nokta Macro NMS20

Nokta NMS20 یک گرز امنیتی قابل شارژ و ضد آب با حساسیت بالا و قابل تنظیم و یک صفحه کنترل دکمه پیشرفته است. به وضوح برای رقابت با فلزیاب های Ceia طراحی شده بود و از بسیاری جهات از آنها پیشی می گیرد. این دستگاه طولانی تر و سنگین تر از بسیاری از دستگاه های ذکر شده است اما به نظر می رسد با استاندارد بسیار بالایی ساخته شده است. دومین دستگاه امنیتی از کمپانی نوکتا ماکرو ترکیه در این لیست قرار دارد و این نشان میدهد محصولات این کمپانی قابل اعتماد تر است.

 

ردیاب امنیتی دستی قابل شارژ Nokta Macro NMS20

 

ویژگی ها: Nokta Makro عادت دارد تا حد امکان ویژگی های زیادی را در خود جمع کند. NMS20 دارای ایستگاه داک مخصوص خود است، دارای کنترل صفحه کلید، دارای رتبه IP67، دارای 3 سطح حساسیت، نشانگر قدرت سیگنال و ویژگی حذف میلگرد است. اوه، و همچنین قابل شارژ است.

حساسیت: NMS20 از نظر حساسیت دقیقاً با Garrett Super Scanner V است و می‌تواند توده‌های کوچکی از فلز را مانند سیم‌کارت‌ها انتخاب کند.

خلاصه: این ردیاب طلا امکانات بسیار زیادی به کاربران میدهد ولی قیمت بسیار بالایی می خواهد. اما هنوز هم ارزان تر از فلزیاب های Ceia است که با آنها رقابت می کند و برای پول شما چیزهای زیادی ارائه می دهد.

 

6.) Super Scanner Hand Hold Security Detector

ردیاب امنیتی دستی Super Scanner یکی دیگر از سیستم های کشور چین میباشد. بیشتر عملکرد این دستگاه بیشتر شبیه به سوپر اسکنر گرت است فقط اندازه آان نسبت به محصول گرت کوچک تر است.

ویژگی ها: به همان شکل Garrett کار می کند، همان شکل با یک سطح حساسیت اتوماتیک دارای لرزش و هشدار صوتی است. همراه با غلاف کمربند نیز عرضه می شود.

 

فلزیاب Garrett Super Scanner V

حساسیت: در محدوده ای مشابه با Adams AD11-2s و AD11-Vs شناسایی می شود. این دستگاه به گونه ای طراحی نشده است که حساسیت بالایی داشته باشد اما در عوض اهداف بزرگتری مانند چاقو و تفنگ را هدف قرار می دهد.

خلاصه: اگر مارک دستگاه برای شما مهم نیست و برای کارهای ساده تر به یک فلزیاب دستی نیاز دارید، میتوانید این ردیاب را انتخاب کنید. درسته که مانند Garrett Super Scanner V یا Nokta Ultra Scanner نیست، اما کارایی آن ها را با بودجه مناسب تری انجام می دهد.

 

7.) فلزیاب دستی 360 درجه Garrett Superwand

Garrett Superwand یک فلزیاب سبک پروب بلند است که در تمام طرف های کاوشگر تشخیص می دهد. این طلایاب گرت تنها فلزیاب امنیتی نیست، بلکه میتوان برای انجام جستجوهای واضح تر در جایی که حرکت در اطراف خم ها و منحنی ها لازم است، به خوبی کار کند.

 

فلزیاب دستی 360 درجه Garrett Superwand

 

ویژگی ها: Garrett Superwand یک فلزیاب تک حساسیت با انتخاب هشدارهای صوتی و لرزشی است. دارای دستگیره ارگونومیک طراحی شده و به خوبی  با بهترین متریال ساخته شده است.

حساسیت: حساسیت مناسبی دارد، البته کمتر از Garrett Super Scanner V.

خلاصه: Garrett Superwand برای استفاده های گنج یابی عالی است. بهترین گزینه برای کسانی که میخواهند در انواع زمین ها با یک دستگاه کوچک گنج یابی کنند، است.

 

8.) اسکنر دستی Garrett Pro-Pointer

اگر به دنبال دقت در مکان یابی گنج مدفون در زمین هستید، Garrett Pro-Pointer از نظر دقت و دوام در رده بالا از فلزیاب های دستی قرار دارد. این قابلیت جفت شدن با هدفون بی سیم Garrett MS-3 Z-link را دارد تا بتوانید در ساحل پر سر و صدا به سیگنال های هدفون گوش دهید. همچنین تا عمق 20 فوتی ضد آب است و با فرکانس بالایی که دارد، می‌تواند کوچک‌ترین اجسام (مثلاً قطعات طلا) را بهتر از سایر دستگاه های موجود در بازار پیدا کند.

 

اسکنر دستی Garrett Pro-Pointer

 

برخلاف اکثر فلزیاب‌های اندازه کامل، Pro-Pointer دارای ویژگی تنظیم مجدد سریع است که به شما امکان می‌دهد مواد معدنی موجود در زمین مانند نمک، ماسه مرطوب و سایر چالش‌های محیطی را برای گنج یابی تنظیم کنید. اندازه آن فقط 9 اینچ است. از نظر طول، اما نباید نگران گم شدن چنین آشکارساز کوچکی یا قرار دادن اشتباه آن باشید، زیرا یک زنگ هشدار در داخل واحد صدای جیر جیر را منتشر می کند تا پیدا کردن آن را آسان تر کند. با حداکثر حساسیت بهبود یافته، انتخاب یکی از سه سطح حساسیت، یافتن قطعات و سایر اشیاء کوچک را ساده‌تر می‌کند. Pro-Pointer AT دارای عملکرد یک دکمه برای روشن کردن، تنظیم مجدد، تنظیمات حساسیت و انتخاب حالت فقط صدا یا لرزش است.

امکانات:

 • ناحیه تشخیص 360 درجه و نوک دقیق
 • فرکانس کاری 11.5 کیلوهرتز
 • میدان تشخیص کوچک برای تعیین دقیق اهداف
 • سیستم صدا/ارتعاش متناسب ثبت شده
 • دمای عملیاتی: -4 درجه فارنهایت (20- درجه سانتیگراد) تا 130 درجه فارنهایت (54 درجه سانتیگراد)
 • چراغ قوه LED برای جستجو در نور کم
 • کاملا بی سیم با فناوری فوق سریع Z-Lynk
 • سازگار با هر گیرنده Garrett Z-Lynk
 • ضد آب تا 20 فوت

مزایا:

 • دقیق است و به اندازه کافی محکم است که بتواند در برابر هر چیزی مقاومت کند
 • عمر باتری 8 ساعت برای شارژ مجدد، 16 ساعت برای کربن و 30 ساعت برای قلیایی است.
 • به راحتی به هدفون Z-Link متصل می شود

معایب از لحاظ ظاهری:

خط کش کناری با رنگ مشکی چاپ شده است.

 

9.) Minelab Pro-Find 20 Pinpointer

Minelab Pro-Find 20 Pinpointer برای هر کسی که شروع به گنج یابی با فلزیاب می کند ایده آل است. کمپانی ماینلب آن را به گونه ای طراحی کرده اند که استفاده از آن آسان باشد و با امکانات بیشتری ارائه دهد. دارای نشانگرهای هدف صوتی و ارتعاشی است که به شما امکان می دهد طلا، جواهرات و حلقه ها را با دقت بسیار بالایی پیدا کنید. ضد آب نیست، بنابراین نمی توان آن را زیر آب فرو برد، اما دارای طراحی مقاوم در برابر آب است که از آن در برابر باران و محیط مرطوب محافظت می کند. Pro-Find 20 Pinpointer اهداف مدفون در سوراخ ها که یک سیم پیچ فلزیاب با اندازه کامل جا نمی شود، را با دقت بالا پیدا می کند.

Minelab Pro-Find 20 Pinpointer

 

این دستگاه دارای فناوری بدون تداخل آشکارساز (DIF) است که با جدا کردن میدان مغناطیسی سیم پیچ هنگام خاموش شدن Pro-Find 20، تداخل با سایر فلزیاب های فعال را کاهش می دهد. دارای صداهای متغیر است که با نزدیک‌تر شدن کاوشگر به هدف بلندتر می‌شود و یافتن مکان هدف را آسان‌تر می‌کند. اگر انتخاب کنید که صدا خاموش شود، پاسخ لرزش همچنان به شما اطلاع می دهد که به گنج خود نزدیک می شوید.

امکانات:

 • نکته دقیق
 • ضد آب
 • حساسیت ثابت
 • بازخورد صدا و ارتعاش
 • عمر باتری – تا 30 ساعت
 • وزن – 6.82 اونس

مزایا:

 • رنگ های روشن باعث می شود که به راحتی تشخیص داده شود
 • یک غلاف نیمه سفت و سخت که به کمربند شما متصل می شود
 • پس از مدتی در صورت عدم فعالیت، دستگاه به صدا در می آید

معایب:

ضد آب نیست

 

10.) فلزیاب پین پوینتر Smart Pinpointer 

پر فروش ترین فلزیاب دستی ایران طلایاب Smart Pinpointer میباشد. این دستگاه توسط شرکت آلفا الکترونیک با بهترین مواد و کیفیت ساخته شده است. در کنار قیمت مقرون به صرفه، کارایی خوبی نیز به اپراتور ارائه می دهد. این مدل ضد آب بوده و دارای گواهی نامه IP66 و ISO9001 است. دقت داشته باشید پین پوینتر وسیله ای است که به اپراتور برای بررسی خاک حفاری شده کمک می کند تا اگر فلز کوچکی در خاک بود آن را شناسایی کند و به هیچ عنوان به تنهایی کارایی ندارد.

فلزیاب پین پوینتر Smart Pinpointer 

 

ویژگی های این فلزیاب قوی و کوچک

 • شناسایی فلزات آهنی وغیر آهنی
 • بالانس هوشمند واتوماتیک
 • قابلیت حذف املاح وشناسایی فلزات از رگه های فلزات و سنگ های معدنی
 • قابلیت کارکرد 360 درجه برای سهولت در بررسی خاک
 • آشکارسازی فلزات بصورت صوتی و لرزشی
 • قابلیت شناسایی اهداف در داخل آب
0/5 (0 دیدگاه)