فلزیاب ها امروزه یکی از موضوع های پر بحث بین مردم است. همه مردم حداقل یک باری در زندگی شان خواسته اند که گنج یابی را شروع کنند و به خرید فلزیاب رو آورند. ولی به دلیل آگاهی نداشتن در مورد طلایاب ها یا منصرف شده اند و یا دستگاهی را خریداری کرده اند که به هیچ دردشان نمیخورد که باعث شده است هم وقت و هم پول خود را از دست بدهند و از گنج یابی ناامید بشوند. در این مقاله همراه ما باشید چون ویژگی های یک فلزیاب خوب را برای شما شرح داده ایم تا با آگاهی کامل دستگاهی را خریداری کنید.

 

فلزیاب

 

هنگام خرید گنج یاب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مدل‌های آشکارساز دستگاه‌هایی هستند که برای اهداف بسیاری، به ویژه جستجوی گنج مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که این دستگاه ها برای کشف فلزات زیرزمینی استفاده می شوند، از نظر خواص با یکدیگر تفاوت دارند. شما می توانید این تفاوت ها را در نظر بگیرید و مدلی را انتخاب کنید که مناسب جستجوی شما باشد.

تحقیقات مربوطه را با فلزیاب انجام دهید

هرکسی که از ردیاب استفاده نکرده است و نمی داند چگونه به عملکرد برسد، قبل از خرید یک فلزیاب باید کمی تحقیق کند. به ویژه، مهم است که با در نظر گرفتن نحوه عملکرد آشکارسازها عمل کنید. در این چارچوب، هم می توانید انتظارات را تعیین کنید و هم مدل آشکارساز ایده آل را انتخاب کنید.

یک فلزیاب خوب چه امکاناتی باید داشته باشد؟

 1. عمق نفوذ حداقل ۳ متر داشته باشد.
 2. نشانگر متراژ داشته باشد.
 3. سبک و کم حجم باشد.
 4. فلریاب خوب باید تغییر فرکانس داشته باشد. برخی از همکاران محترم تاکید می کنند باید فرکانس پایین باشند ولی درست نیست!؟ زیرا در جاهایی که خاک نرم دارد برای عمق زنی بیشتر فلزیاب باید فرکانس بالا باشد و در جاهایی مانند سخره ، ساروج باید فرکانس دستگاه کم باشد تا امواج از مانع راحت عبور کنند.
 5. تفکیک حداقل ۵۰% داشته باشد.
 6. حذف ذرات ذاشته باشد.
 7. از دستگاه هایی که قیمت بالای ۲۰ میلیون دارند دوری کنید .
 8. دستگاهی خریداری کنید که امتحان خود را پس داده مانند PI – VLF و …
 9. تصویری بودن دستگاه ربطی به عملکرد و عمق زنی دستگاه ندارد.
 10. برای آموزش دستگاه حداقل ۱ ماه وقت بگذارید.
 11. متراژ های بالای ۷ متر برای جنس تازه را باور نکنید !!
 12. بعضی از شرکت ها از قضیه گاز طلا سوء استفاده کرده و میگویند متراژ فلزیاب برای جنس کهنه ۵ برابر می شود باور نکنید !! حداکثر ۲ برابر می شود.

 

گنج یاب

 

ظرفیت جستجوی فلزیاب

یکی از مهمترین ویژگی های طلایاب ظرفیت جستجو است. زیرا با افزایش عمق، عملکرد حتی عالی تر خواهد بود. با این حال، این جزئیات تنها به ویژگی های آشکارساز بستگی ندارد. ارزیابی باید با در نظر گرفتن منطقه مورد جستجو و ویژگی های فلز انجام شود.

فناوری آشکارساز

می توان در مورد 2 راه حل مختلف در آشکارسازها، VLF و PI صحبت کرد. اگرچه آشکارسازهای VLF از نظر عملکرد بهتر در نظر گرفته می شوند، عملکرد آشکارسازهای PI در عمق چشمگیرتر است. به همین دلیل، عمل با در نظر گرفتن انتظارات در حین انتخاب همیشه نتایج ایده آل تری را به همراه دارد.

عملکرد قدرت آشکارساز

اگر جستجو و اسکن برای ساعت های طولانی در میدان انجام شود، ردیابی که باتری آن تخلیه شده باشد انتخاب بسیار سالمی نخواهد بود. به همین دلیل، هنگام خرید یک آشکارساز، لازم است جزئیات مربوط به عملکرد برق را با دقت یاد بگیرید. به لطف آشکارساز که ایده آل ترین راه حل را با توجه به محاسبه ساعت ارائه می دهد، می توان کیفیت را به دست آورد.

قطر سر و اندازه سیم پیچ فلزیاب

با افزایش قطر سیم پیچ و اندازه سیم پیچ در آشکارسازها، امکان نفوذ بیشتر در حین جستجو وجود دارد. برای کسانی که می خواهند در حین اکتشاف فلز به عمق بسیار بالایی برسند، انتخاب بدون نادیده گرفتن این جزئیات بسیار مهم است.

 

طلایاب

 

نتیجه گیری

با توجه به تمام این اطلاعات، هنگام خرید فلزیاب می توانید به بهترین انتخاب برسید. با این حال، باید مراقب باشید که قبل از خرید در مورد جزئیات دیگری که کنجکاو هستید سؤال کنید و بدون اطمینان کامل محصولی را خریداری نکنید. این نه تنها به شما در صرفه جویی در بودجه کمک می کند، بلکه به داشتن تجهیزات ایده آل نیز کمک می کند.

فلزیاب alpha sx 7000 یکی از بهترین نقطه زن های تولید شده در شرکت آلفا الکترونیک ایران میباشد. این دستگاه امکانات و قابلیت های بسیار پیشرفته ای دارد و با زمین و خاک های ایران مطابقت دارد.

0/5 (0 دیدگاه)