آلفا ۷۰۰۰ ساخت کجاست؟

آلفا ۷۰۰۰ برند و مارک محسوب نمی شود چون ساخت کارخانه نیست و محصول شرکتی به حساب می آید. آلفا ۷۰۰۰ طراحی تیمی در ترکیه و یونان است و سفارش این دستگاه توسط ایران و شرکت ما انجام شده است و به عبارتی چون ساخت کارخانه معروف نیست برند محسوب نشده و محصول مشترک ترکیه ،یونان و ایران به حساب می آید.تمامی قطعات مورد استفاده در این دستگاه از برند های معروف جهانی بوده و بعلت استفاده از قطعات مرغوب نظامی شامل گارانتی طلایی میشود و از نظر کارایی نیز با توجه به نرخ ارز قابل مقایسه با دستگاه های بالای ۸۰ میلیون تومانی است.

فلزیاب

just gold یعنی چی؟

از گذشته تا سال 2016 دستگاه ها دارای تفکیک آهن و غیر آهن بودند که دستگاه فلزات آهنی مانند چدن و آهن را بعنوان فلز بی ارزش شناسایی می کرد و فلزاتی مانند طلا و نقره و مس و مفرغ و آلومینیوم و زرورق و … را بعنوان فلز با ارزش شناسایی می کرد .دقت کنید که فلزات را فقط و فقط به 2 گروه آهن و غیرآهن تقسم بندی می کنند و تک تک جدا نمی کنند.در سال 2017 تفکیک بنام تفکیک just gold ابداع شد که بعلت تکنولوژی بالا ،از قیمت های بالایی نیز برخوردار است . در این تفکیک طلا و نقره بعنوان باارزش و مابقی فلزات بعنوان بی ارزش شناخته می شوند و دیگر اپراتور مشکل این را ندارد که دستگاه زرورق یا قوطی کنسرو را بعنوان باارزش بزند و تمام فلزات به غیر از طلا و نقره را بعنوان بی ارزش می شناسد.

فلزیاب

چرا بعضی از دستگاه ها در زمین صخره ای تا عمق ۴ متر و یا بیشتر مثل ساعت دقیق میگیرد ولی در زمین های معمولی کار نمیکند؟

فرض کنید با ماشین در جاده در حال حرکت هستیم و به یک سربالایی می رسیم دنده را عوض می کنیم وبدون مشکل بالا می رویم.در حالت سرازیری هم که مشکلی برای حرکت ماشین نداریم.
حالا فرض کنید در حال حرکت هستیم و به جایی میرسیم که در فاصله ۲ متری از هم دست انداز و پستی بلندی دارد.اینجا چه اتفاقی برای ماشین در حال حرکت می افتد؟
در بحث فلزیاب نیز سنگ و صخره حکم سربالایی را دارد که دستگاه به فشار می افتد ولی رد می شود.خاک نیز حکم همان سرازیری را دارد که به سادگی عبور می کند.
لایه های مختلف هم حکم همان دست اندازها و پستی بلندی ها را دارد .دستگاه از لایه اول عبور می کند و یک دفعه به لایه سخت تر می رسد و نمیتواند عبور کند.دوباره به لایه نرم میرسد و بعد از ان لایه سخت و همین طور نرم و سخت و نرم و سخت سخت و…. تا جایی که اگر بصورت عامیانه بیان کنیم دستگاه گیج می شود و لایه ها را بعنوان فلز میشناسد و باعث میشود عمق دستگاه 90درصد کاهش پیدا کند و در زمین های باستانی هم که تنها یک لایه یکنواخت وجود ندارد که دستگاه بتواند به سادگی نفوذ کند بلکه تشکیل شده از چندین لایه مختلف است که اگر از کسانی که در این کار تجربه دارند جویا شوید خواهند گفت که زمین هایی که به جنس ختم شده اند حداقل از 4 یا 5 لایه تشکیل شده اند و دقت داشته باشید تکنولوژی دستگاه باید پالسی تغییر یافته (pi-bh) باشد تا از این لایه ها بدون افت متراژ عبور کند.
پس قبل از خرید از فروشنده تقاضای تست ۱۰ لایه بکنید و اگر به هر دلیلی طفره رفت و تست صخره یا خاک را پیشنهاد داد مطمئن باشید دستگاهی که به شما می فروشد یک دستگاه معمولی بوده و قادر نیست از ده لایه عبور کند.

فلزیاب

همه چیز درمورد بیوتارا

ردیاب بیوتارا از بهترین ردیاب های مورد استفاده در ایران و ترکیه هست که نسبت به رقبای خود از عملکرد خوبی برخوردار است البته نباید خطای ردیاب را نادیده گرفت و حتی بیوتارا هم خطا دارد ولی نسبت به قیمت از کارایی خوبی برخوردار است و در مواردی حتی تا ۸۰۰ متر و عمق ۷ متر را هم ردیابی کرده است. برای اطلاع از خرین قیمت فلزیاب بیوتارا به سایت ما مراجعه کنید

فلزیاب

آیا فلزیاب ks700 واکنشی به طلا دارد؟

دستگاه فلزیاب ks 700 از وقتی فیلم کشف قطاری در 10 متری زمین که در زمان جنگ جهانی اول مدفون شده بود در اینترنت پخش شد طرفداران زیادی پیدا کرد ولی با تحقیقات بسیاری که انجام دادیم متوجه شدیم که این دستگاه به کل دروغ و صحنه سازی برای تبلیغ بوده است و در تست هایی که در سال 96 انجام دادیم متوجه شدیم که این دستگاه هم مانند نمونه های مشابه خود کارایی لازم را ندارد و برای مصارف ژئوفیزیک و حفره یابی و عمرانی ساخته شده است و کلا به طلای جدید و حتی قدیمی واکنشی ندارد.

فلزیاب

سلام چه دستگاهی سکه یک گرمی رو از فاصله ۴ متری تشخیص میدهد؟

هیچ نقطه زنی سکه یک گرمی رو بیشتر از ۲۰ سانتی متر شناسایی نمی کند و اغلب دستگاه هایی که عمق بالایی دارند حتی سکه ۱ گرمی را ۵ سانتی متر هم شناسایی نمی کنند و به عنوان ذرات و آلودگی ،حذف و فیلتر میکنند. ولی درباره ردیاب ها اگر ردیاب ها توانایی شناسایی سکه ۱ گرمی در شعاع ۵ الی ۱۰ متری را هم داشته باشند خطایشان بسیار بالاست.

فلزیاب

آیا با نرم افزار اندرویدی می توان گنج یابی کرد؟؟

در سال های اخیر نرم افزار های اندرویدی زیادی برای پیدا کردن فلز ساخته شده که هیچ کدام برای طلایابی کارایی ندارد و فقط به آهن در حد ۵ تا ۱۵ سانتی متر حساسیت دارد که به واسطه ماژول ژیروسکوب در گوشی این کار رو می کند که به هیچ عنوان نمی توان انتظار بیشتری داشت و فقط جهت سرگرمی ساخته شده است.

فلزیاب

آیا دستگاه هایی که داخل ایران به فروش می رسه gps دارند؟

بار ها در کانال و سایت ها اعلام شده است که شایعه وجود جی پی اس دروغی برای بازار گرمی هست که بعضی از فروشنده ها برای فروش محصولات خود به خریدار می گویند “دستگاه های ما gps ندارند و دستگاه های دیگر ردیابی می شوند” و سعی در فریب شما دارند. وجود gps در دستگاه دروغی بیش نیست.

فلزیاب

آیا دستگاهی هست که نقطه زنی ،تفکیک و تصویر داشته باشد و در رنج قیمت ۱۰-۲۰ میلیون تومان باشد؟

در این رنج قیمت تا چند ماه پیش میشد دستگاه برند با عمق تقریبا 2 متر خریداری کرد مانند gpx5000. اما با توجه به 2 و گاها 3 برابر شدن قیمت ها فالحال در رنج 14 میلیون تومان دستگاه relic stricker بلغاری با عمق نفوذ 1.5 تا 1.8 متر دستگاه مناسبی است .در عمق های بالا هم در حاضر در این بازه دستگاه برندی موجود نیست. اگر عمق 4 و 5 متر مد نظر دارید حتما باید دستگاه شرکتی خریداری کنید که دستگاه گنج یاب super sense در رنج 20 میلیون تومان بصورت نقطه زن و اسکن دستگاه مناسبی است. در رنج قیمت های پایین هم دستگاه storm v.8.0 مدل s2 که تا 5 متر را براحتی نفوذ می کند پیشنهاد میشود

فلزیاب

آیا شایعات در مورد دستگاه ماهواره ای ها واقعیت دارند؟

تا حالا دستگاه ماهوار ای ساخته نشده که بتونه فلز زیر خاک رو تشخیص بده وتمامی این ها افرادی هستند که برای کلاهبرداری این حرف هارو پخش کرده اندو معمولا هم به بهانه پول شارژ از دبی یا امریکا مبالغی حدود 2 تا 50 میلیون تومان از طرف گرفته و با یک GPS معمولی که 500 هزار تومان قیمتشه میان موقعیت نقطه رو در میارن بعد از بالا یک عکس هوایی گرفته و به منطقه میرن و تحقیق می کنن و مثلا از وجود یک چاه و قنات مطمئن میشوند بعدش در عکس هوایی جاهایی رو زردرنگ می کنند و قنات رو هم تو تصویر مشخص می کنند و عکس و به شما تحویل میدنو میگن که اینجا یک قنات هست و در محدوده 100 متری هم طلا وجود داره و هاله زرد رنگ هم همون طلاست و شما هم با رفتن به زمین و دیدن قنات احتمال وجود طلا را می دید.
پس مطمئن باشید که دستگاه فلزیاب ماهواره ای وجود خارجی ندارد و تمامی این اشخاص شیاد و کلاهبردار هستند و بخاطر چندر غاز پول دست به هر کاری کاری می زنند